Konkurs jest przeznaczony dla nauczycieli przedmiotu Biologia szkół podstawowych i ponadpodstawowych, uczestników warsztatów w ramach projektu EkoBarkod – metody molekularne w walce z inwazją obcych gatunków. Organizatorem konkursu jest Centrum Biologii Molekularnej i Biotechnologii Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego zwane dalej Organizatorem.

 

Cele konkursu to:

1) dzielenie się doświadczeniem zdobytym w trakcie warsztatów w ramach projektu EkoBarkod.

2) popularyzacja wiedzy zdobytej podczas warsztatów w ramach projektu EkoBarkod wśród uczniów szkół ponadpodstawowych.

 

Regulamin konkursu:

Czas trwania konkursu będzie podany podczas kolejnych edycji warsztatów.

Prace, w formie elektronicznej w postaci pliku/plików zapisanych na nośniku pamięci należy przesłać w terminie podanym przez Organizatora podczas szkolenia na adres Organizatora:

Centrum Biologii Molekularnej i Biotechnologii Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego, ul. Wąska 13, 71-415 Szczecin, z dopiskiem: konkurs w ramach projektu EkoBarkod – metody molekularne w walce z inwazją obcych gatunków.

Dodatkowo dołączone powinny być dane uczestnika (imię, nazwisko, dokładny adres, numer telefonu kontaktowego, nazwa, adres i dane kontaktowe szkoły oraz potwierdzenie – przez Dyrektora szkoły – przeprowadzonej lekcji według zgłaszanego na konkurs konspektu).

Prace nadesłane po terminie nie będą uwzględniane. O przyjęciu pracy będzie decydowała data stempla pocztowego.

  1. Prace konkursowe będą oceniane przez Komisję Konkursową powołaną przez Organizatora.
  2. W Konkursie nie mogą brać udziału osoby współpracujące przy organizacji i prowadzeniu Konkursu, a także członkowie ich rodzin.
  3. Przystąpienie do Konkursu oznacza akceptację wszystkich postanowień niniejszego regulaminu.
  4. Organizator informuje, że dane osobowe podane przez uczestnika są zbierane i przetwarzane przez Organizatora w celach związanych z przeprowadzeniem konkursu.

Warunki uczestnictwa

  1. Konkurs jest przeznaczony dla nauczycieli przedmiotu Biologia szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy uczestniczyli w warsztatach w ramach projektu EkoBarkod – metody molekularne w walce z inwazją obcych gatunków.
  2. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie autorskiej pracy konkursowej zawierającej konspekt zajęć z wykorzystaniem wiedzy zdobytej na warsztatach.
  3. Prace konkursowe powinny uwzględniać narzędzia oraz metody i formy pracy, umożliwiające podnoszenie kompetencji uczniów.
  4. Konspekt lekcji powinien być zgodny z obowiązującą podstawą programową.
  5. Prace konkursowe powinny mieć formę konspektu lekcji.
  6. W konkursie mogą brać udział wyłącznie prace wcześniej nie publikowane.
  7. Konspekt zgłaszany do konkursu powinien zawierać:
  • temat lekcji,
  • cel lekcji,
  • adresata lekcji,
  • czas trwania,
  • metody nauczania,
  • pomoce naukowe,
  • przebieg lekcji z podaniem czasu przeznaczonego na poszczególne etapy pracy,
  • podsumowanie (ewaluacja/wnioski).

Tekst konkursowy powinien być napisany czcionką Times New Roman 12, interlinia 1.5.

  1. Kryteria oceny:
  • prawidłowo przygotowany konspekt,
  • autorski charakter koncepcji opracowania, oryginalność pracy,
  • walory merytoryczne,
  • wykorzystanie ciekawych środków dydaktycznych,
  • przystępny, zrozumiały język przekazu,
  • efekty działania konspektu.

Komisja Konkursowa

  1. Oceny prac dokona komisja składająca się z przedstawicieli Organizatora oraz zaproszonych niezależnych członków. Komisja wybiera spośród swoich członków przewodniczącego.
  2. Komisja konkursowa podejmuje uchwały zwykłą większością głosów, w obecności co najmniej połowy jej składu.
  3. Uchwała komisji konkursowej jest ostateczna i nie przysługuje od niej odwołanie.
  4. W konkursie przewidziana jest nagroda – zestaw pipet zmiennopojemnościowych. Konkurs będzie rozstrzygany dla każdej edycji warsztatów osobno.
  5. Poza nagrodami głównymi przewiduje się przyznanie wyróżnień i dyplomów.
  6. Organizator nie ponosi odpowiedzialności z tytułu rękojmi za wady nagrody ani nie udziela gwarancji jej jakości. Wszelkie reklamacje dotyczące nagrody należy zgłaszać do jej producenta.
  7. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi dwa miesiące po zakończeniu każdego cyklu warsztatów. Ogłoszenie wyników nastąpi do dnia 30 czerwca 2020 r. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej projektu „EkoBarkod – metody molekularne w walce z inwazją obcych gatunków” oraz wysłane do nauczycieli listownie. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi do dnia 30 czerwca 2020 r. podczas warsztatów terenowych.

Postanowienia końcowe

  1. Przesłanie konspektu na konkursu jest równoznaczne z udzieleniem przez uczestnika zgody na jego publikację na stronie internetowej projektu „EkoBarkod – metody molekularne w walce z inwazją obcych gatunków”, w celu promocji projektu i poruszanej tematyk. O publikacji konspektu decyduje Organizator.
  2. Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do umieszczenia logotypów Organizatora na konspekcie konkursowym oraz wykorzystania i publikacji konspektu w mediach i materiałach promocyjnych.
  3. Organizator konkursu może wprowadzać zmiany w regulaminie, nie naruszając ogólnych zasad konkursu.
  4. Wszystkie sprawy dotyczące konkursu, nie ujęte w niniejszym regulaminie, są rozstrzygane przez Organizatora.
  5. Informacje dotyczące konkursu będą publikowane na stronie internetowej projektu „EkoBarkod – metody molekularne w walce z inwazją obcych gatunków”

Pytania dotyczące konkursu należy kierować do mgr inż. Bożenny Żukowskiej e-mail: cbmib@univ.szczecin.pl , tel. +48 91 444 15 91.